Gps dla psa kliknij Aby zobaczyć instrukcję :

Instrukacja obsługi Alpha100 z obrożą T5


GARMIN ALPHA 100 DLA MYŚLIWYCH

 

Prosty program Garmina pozwalający na wykonywanie darmowych aktualizacji oprogramowania wewnętrznego Twojego urządzenia. Zaleca się co jakiś czas ( co 6 miesięcy ) aktualizować oprogramowanie w urządzeniu w celu poprawienia jego działania. Specjaliści z Garmina usuwają pojawiające się usterki i stale czuwają nad Twoim urządzeniem.
W celu wykonania aktualizacji należy wykonać kilka prostych kroków:

1. Pobieramy z poniższego linku darmowy program Gramin Garmin Express.

Pobierz tutaj

 

2. Instalujemy program na komputerze.
3. Podłączamy urządzenie Garmin za pomocą kabla USB do komputera
4. Uruchamiamy zainstalowany wcześniej program Garmin Express
5. Dalej postępujemy zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie monitora
6. W trakcie aktualizacji program automatycznie pobierze z serwera firmy Garmin najnowsze oprogramowanie dla Twojego urządzenia.

WAŻNE!!!!

Przed przystąpieniem do aktualizacji oprogramowania należy naładować baterię w urządzeniu Garmin.

Uwaga Tym oprogramowaniem aktualizujemy tylko obroże. Poniżej link do strony z której można pobrać program przy pomocy którego można zaktualizować oprogramowanie

WebUpdater do Obroży T5 TT15 Oraz werscje mini: Pobierz tutaj

Po zakupie w naszym sklepie wysyłamy do państwa Mapy lub na specjalne życzenie klienta wgrywamy je na państwa urządzenie:

  •  Góry - Topograficzna mapa przedstawiająca pogranicze Polski, Czech i Słowacji.
  •  Pomorze - Topograficzna mapa przedstawiająca polskie wybrzeże z tego, co pamiętam do 50 km w głąb lądu.
  •  UMP_Topo - Mapa drogowa i topograficzna całej Polski z bazą adresową.
  •  TOPO_Vm - Mapa terenów leśnych Polski z naniesionymi okręgami.

Do urządzeń alpha 100 i astro 320 można włożyć kartę pamięci do 32GB.

Subskrypcja BirdsEye jest darmowa przez 1 rok liczy się od momentu przypisania jej do urządzenia. By to zrobić należy zarejestrować odbiornik na tej stronie:

https://my.garmin.com/mygarmin/marketing/register.htm

Po przypisaniu można pobierać dowolną liczbę zdjęć satelitarnych przy pomocy programu Garmin BaseCamp. Program można pobrać za darmo z: http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/basecamp

Garmin BaseStation, czyli śledzenie psa w laptopie.
Niewielu użytkowników nawigacji dla psów Garmin Alpha 100, Garmin Alpha 50 czy Garmin Astro 320 wie o tym, że może śledzić pozycję swoich czworonogów z poziomu ekranu komputera.

Garmin BaseStation pozwala zsynchronizować urządzenie ręczne Garmin z obrożą Garmin T5 TT15 oraz wersje mini i laptopem.

Śledzenie psa z wykorzystaniem Garmin BaseStation
Aby móc skorzystać z funkcji Garmin BaseStation potrzebujesz następujących elementów:

Urządzenie Garmin obsługujące funkcje BaseStation (Na chwilę obecną są to Garmin Alpha 100, Garmin Astro 320, Garmin Alpha 50 i niedostępne w Polsce Garmin Rino 600)
Zgodna obroża dla psa Garmin TT15/T5 oraz wersje mini
Laptop lub komputer z zainstalowanym programem Garmin BaseCamp
Kabel usb/mini usb do połączenia zgodnego odbiornika Garmin z komputerem/laptopem

Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to włączenie w odbiorniku ręcznym Garmin funkcji BaseStation. Funkcję tą znajdziecie w ustawieniach systemowych urządzenia.
Po kliknięciu na BaseCamp Basestation należy wybrać opcję Monit
W następnym kroku synchronizujemy ręczne urządzenie Garmin z obrożą Garmin T5, Garmin TT15 lub Garmin TT15 Mini
Za pomocą zgodnego kabla usb podłączamy odbiornik Garmin do komputera. Na ekranie odbiornika pojawi się zapytanie czy chcesz przejść w tryb Basestation. Wybieramy przycisk Tak.

Uruchamiamy program Garmin BaseCamp. Po kilkunastu sekundach od uruchomienia programu w lewej części pojawi się informacja o podłączonym urządzeniu:

BaseCamp.

Dwukrotne kliknięcie w folder Basestation spowoduje wyświetlenie w centralnej części ekranu Twojej pozycji oraz pozycji Twojego psa. Tryb BaseStation zbiera i prezentuje identyczne dane co podłączone do komputera urządzenie ręczne Garmin Alpha lub Garmin Astro. Szczegółowe dane dotyczące psa możesz uzyskać klikając na jego nazwę dwukrotnie. 

BaseCamp.

Na zakończenie pracy możesz zapisać ślad. Po odłączeniu nawigacji od komputera na ekranie pojawi się zapytanie o to czy chcesz zapisać ślad. Po zapisaniu ślad można podejrzeć i np. zmienić jego nazwę w zakładce Mój zbiór:

BaseCamp.

Funkcja Garmin BaseStation poza tym, że pozwala śledzić położenie psa na większym ekranie umożliwia także korzystanie z bogatej funkcjonalności programu Garmin BaseCamp.

 

 

 

 

Jak połączyć zegarek Garmin Fenix 3 z Garmin Alpha 100
Rozwój aplikacji otwiera przed inżynierami firmy Garmin zupełnie nowe możliwości. Jeszcze kilka lat wstecz zegarek z GPS miał służyć jedynie do wspierania treningów biegowych czy rowerowych. Dziś dzięki bezprzewodowemu przesyłaniu danych, zegarki firmy Garmin mogą obierać informacje ze zgodnych telefonów oraz innych urządzeń amerykańskiego producenta.

Przykładem takiego połączenia jest wykorzystanie zegarka Garmin Fenix 3 do śledzenia psów myśliwskich.

Po synchronizacji Fenixa 3 z urządzeniem Garmin Alpha 100 z poziomu ekranu zegarka można odczytać najważniejsze informacje dotyczące położenia psa. Funkcja ta jest przydatna w trakcie polowania i pozwala sprawdzić najistotniejsze dane bez konieczności użycia rąk.

Aby połączyć zegarek Garmin Fenix 3 z urządzeniem Alpha 100:

1. Pierwsza czynności, którą musimy wykonać to zaktualizowanie oprogramowania do najświeższej wersji. Aktualizacja oprogramowania dotyczy zegarka, urządzenia ręcznego alpha oraz obroży garmin. Do pobrania najnowszej wersji oprogramowania zalecamy użyć programu Garmin WebUpDater

2. Krok drugi to włączenie w zegarku Garmin Fenix 3 widżetu o nazwie Dog Track. Aby włączyć ten widżet z poziomu zegarka należy wykonać następujące czynności:

wchodzimy do menu
wybieramy ustawienia
przechodzimy na liście do pozycji widżety i wybieramy ją
odszukujemy widżet o nazwie DogTrack i i wybieramy go

zmieniamy stan widżetu na aktywny Pokaż

Wracamy do ekranu głównego zegarka (ekran godziny) i strzałką w górę lub w dół przechodzimy do widżetu Dog Track, który póki co będzie pokazywał na ekranie jedynie status wyszukiwanie.

Teraz musimy włączyć w urządzeniu Garmin Alpha 100 zgodę na przesyłanie informacji z obroży do zegarka. W tym celu wykonujemy następujące czynności:

synchronizujemy urządzenie Alpha 100 z obrożą
z menu głównego wybieramy Ustawienia
odszukujemy na liście Psy
włączamy funkcję Broadcast Dog Data

 Po wykonaniu powyższych czynności zegarek Garmin Fenix 3 automatycznie połączy się z ręczny urządzeniem Garmin Alpha 100 i odbierze z niego informacje o położeniu psa. Widżet pozwala odczytać:

nazwę psa
kierunek
odległość do psa
status
powiadomienia przesyłane z obroży (aby móc odczytać powiadomienie na ekranie zegarka musi być włączony widżet Dog Track, jeżeli przejdziemy do innego ekranu powiadomienia nie będą wyświetlane)